|
Product Details:
|
| Name: | 21.5 Inch TFT LCD Display | Panel Size: | 21.5" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1920*1080 | Brightness: | 2000 (Typ.) |
| Aspect Ratio: | 16:9 | Active Area: | 476.06*267.79mm |
| Outline Dimension: | 495.6*292.2*13.6mm | Interface: | LVDS (2 Ch, 8-bit) |
| Highlight: | 21.5 inch high brightness LCD display,outdoor TFT LCD display 2000nits,D-LED type LCD display |
||
| Model | LCMA-RX0215GT03-Z200 |
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size (inch) | 21.5 |
| Brightness | 2000nits |
| Resolution | 1920 * 1080 |
| Active Area | 476.06 * 267.79mm |
| Overall Size | 495.6 * 292.2 * 13.6mm |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 |
| Interface Definition | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews