|
Product Details:
|
| Name: | LCD Advertising Display Screen | Panel Size: | 36.2 Inch |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1920*540 | Brightness: | 1500 Nits |
| Active Area: | 885.6*280.8mm | Overall Size: | 915.6*279.8*45.7mm |
| Highlight: | High Contrast LCD Advertising Display,LCD Advertising Display Screen 36.2 Inch,LCD Advertising Display Screen 1500nit |
||
36.2 inch High Contrast LCD Advertising Display Screen 1920*540 1500nit
Specifications ►
LCMA-RX0362ZJ02-C150
| Brand | Rogin |
| Series | Commerical Display Machine |
| Panel Size | 36.2 inch |
| Model | LCMA-RX0362ZJ02-C150 |
| Brightness | 1500 nits |
| Power Consumption | 68W |
| Resolution | 1920*540 |
| Active Area | 885.6*280.8mm |
| Overall Size | 915.6*279.8*45.7mm |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Aspect Ratio | 16:4.5 |
| Touch Panel | Optional |
| Operating Temperature | 0-50℃ |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews