|
Product Details:
|
| Name: | 18.5 Inch TFT LCD Display | Panel Size: | 18.5" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1920*1080 | Brightness: | 1200 (Typ.) |
| Aspect Ratio: | 16:9 | Active Area: | 408.96*230.04mm |
| Outline Dimension: | 430.4*254.6*12mm | Interface: | LVDS (2 Ch, 8-bit) |
| Highlight: | 18.5 inch TFT LCD display,high brightness LCD display 1200nits,E-LED type LCD display |
||
| Model | LCMA-RX0185GB03-C120 |
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size (inch) | 18.5 |
| Brightness | 1200 nits |
| Resolution | 1920 * 1080 |
| Active Area | 408.96 * 230.04 mm |
| Overall Size | 430.4 * 254.6 * 12 mm |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 |
| Interface Definition | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -30°C to 80°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews