|
Product Details:
|
| Name: | 19 Inch TFT LCD Display | Panel Size: | 19" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1280*1024 | Brightness: | 800 (Typ.) |
| Aspect Ratio: | 5:4 | Active Area: | 374.8*303mm |
| Outline Dimension: | 396*324*13.38mm | Interface: | LVDS (2 Ch, 8-bit) |
| Highlight: | 19 inch TFT LCD display,1280x1024 resolution LCD screen,wide temperature industrial LCD display |
||
| Model | LCMA-RX0190GB03-C080 |
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size | 19 inch |
| Brightness | 800 nits |
| Resolution | 1280 * 1024 |
| Active Area | 374.8 * 303 mm |
| Overall Size | 396 * 324 * 13.38 mm |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 |
| Interface Definition | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 5:4 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews