|
Product Details:
|
| Panel Size: | 21.9" | Resolution: | 1920*712 |
|---|---|---|---|
| Brightness: | 1000 (Typ.) | Operating Temp.: | 0~50℃ |
| Active Area: | 527.04*195.5mm (A.A) | Outline Dimension: | 548.4*222.2*14.5mm |
| Name: | Bar Type LCD Display | ||
| Highlight: | 21.9 inch bar type LCD screen,industrial TFT LCD display,factory automation monitor screen |
||
| Model Number | LCMA-RX0219TA01-C100 |
| Brand | Rogin |
| Series | Bar Type LCD Display |
| Panel Size | 21.9 inch |
| Brightness | 1000 nits (Support Customized) |
| Power Consumption | 25 W |
| Resolution | 1920 × 712 |
| Active Area | 527.04 × 195.5 mm |
| Overall Size | 548.4 × 222.2 × 14.5 mm |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 |
| Interface Definition | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Aspect Ratio | 16:5.93 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | 0~50 ℃ |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews