|
Product Details:
|
| Name: | 65 Inch LCD Display | Panel Size: | 65" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 3840*2160 | Brightness: | 3500 (Typ.) |
| Operating Temperature: | 0~50℃ | Active Area: | 1428.48*803.52 |
| Outline Dimension: | 1454*828.7*58.6mm | ||
| Highlight: | 65 inch high brightness LCD display,outdoor LCD display 3500nits,large format LCD display with warranty |
||
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size | 65 inch |
| Model | LCMA-RX0650GL11-Z350 |
| Brightness | 3500nits (Support customized) |
| Resolution | 3840×2160 (4K) |
| Active Area | 1428.48×803.52 mm |
| Overall Size | 1454×828.7×58.6 mm |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 |
| Interface Definition | V-by-One 8 lane |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | 0~50℃ |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews