|
Product Details:
|
| Panel Size: | 43" | Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|---|---|
| Brightness: | 3500 (Typ.) | Operating Temperature: | -20~70°C |
| Active Area: | 940.9*529.25mm | Outline Dimension: | 966.8*554.8*60.7mm |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 | ||
| Highlight: | 43 inch high brightness LCD screen,1920x1080 resolution LCD display,3500nits brightness LCD monitor |
||
| Brand | Rogin |
|---|---|
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size | 43 inch |
| Model | LCMA-RX0430GB13-Z350 V1 |
| Brightness | 3500 nits |
| Resolution | 1920×1080 |
| Active Area | 940.9×529.25 mm |
| Overall Size | 966.8×554.8×60.7 mm |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 |
| Interface Definition | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews