|
Product Details:
|
| Name: | High Brightness LCD Display Machine | Panel Size: | 55" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1920*1080 | Brightness: | 3500 (Typ.) |
| Operating Temp.: | 0~50℃ | Active Area: | 1209.6x680.4mm |
| Outline Dimension: | 1235*705.4*56.1mm | RAM: | 2G(Support Customization) |
| ROM: | 16G(Support Customization) | ||
| Highlight: | 55 inch high brightness TFT display,Android 11 advertising machine,2G+16G LCD display machine |
||
| Brand | Rogin |
|---|---|
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size | 55 inch |
| Model | RX0550ZJ02-Z350 |
| Brightness | 3500 nits (Support Customization) |
| Resolution | 1920*1080 (Full HD) |
| Active Area | 1209.6*680.4 mm |
| Overall Size | 1235*705.4*56.1 mm |
| RAM/ROM | 2GB+16GB |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | 0~50 ℃ |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews