|
Product Details:
|
| Name: | 15 Inch LCD Display Panel | Panel Size: | 15" |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1024*768 | Brightness: | 1000 (Typ.) |
| Aspect Ratio: | 4:3 | Active Area: | 304.128*228.096mm |
| Outline Dimension: | 326.5*253.5*9.7mm | Interface: | LVDS (1 Ch, 8-bit) |
| Highlight: | 15 inch high brightness TFT LCD,long lifespan industrial LCD display,high brightness instrument panel LCD |
||
| Model | LCMA-RX0150GB03-C100 |
|---|---|
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size (inch) | 15 |
| Brightness | 1000 nits |
| Power Consumption (W) | 16.6 |
| Resolution | 1024 × 768 |
| Active Area | 304.128 × 228.096 mm |
| Overall Size | 326.5 × 253.5 × 9.6 mm |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 |
| Interface Definition | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews