|
Product Details:
|
| Name: | 12.1 Inch TFT LCD Display | Panel Size: | 12.1 Inch |
|---|---|---|---|
| Resolution: | 1280*800 | Brightness: | 1500 (Typ.) |
| Aspect Ratio: | 16:9 | Active Area: | 261.12*163.2mm |
| Outline Dimension: | 277.7*180.6*9.5mm | Interface: | LVDS (1 Ch, 8-bit) |
| Highlight: | 12.1 inch TFT LCD display,low power consumption LCD,medical device LCD display |
||
| Model | LCMA-RX0121GR03-C150 |
|---|---|
| Brand | Rogin |
| Series | High Brightness LCD Display |
| Panel Size | 12.1 inch |
| Brightness | 1500nits (Support Customization) |
| Resolution | 1280 × 800 |
| Active Area | 261.12 × 163.2mm |
| Overall Size | 277.7 × 180.6 × 9.5mm |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 |
| Interface Definition | eDP (2 Lanes) |
| Backlight Type | WLED |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Touch Panel | Without |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews