|
Product Details:
|
| Name: | Projector Optical Engine | Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|---|---|
| Focusing Mode: | Electric Motor Focusing | Brightness: | 600lm (ANSI) |
| Throw Ratio: | 1.20:1 | Optical Machine Size: | 287*234*127 Mm |
| Highlight: | 5inch Projector Optical Engine,Projector Optical Engine 1920*1080,Projector Optical Engine 600lm |
||
![]()
5inch Projector Optical Engine Closed projection machine LCD 1920*1080 600lm
Specifications ►
| Projection technology | LCD |
| Light source | LED |
| Resolution | 1920x1080 |
| Projection lens | Optical coated glass lens |
| Focusing mode | Electric motor focusing |
| Brightness | 600lm (ANSI) |
| Contrast | 1600:1 |
| Throw ratio | 1.20:1 |
| Projection screen size | 40-150 inch |
| projection distance | 1.4-5m |
| Light source power | 95W |
| Optical machine size | 287*234*127 mm |
Contact Person: Kelvin Zhu
Tel: +86 15919061504