21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150
Certification
china Shenzhen Rogin Electronics Co., Ltd. certification
Customer Reviews
—— Kasper Sørensen
—— Nicole Becker
—— Giovanni
—— Lukas Müller
I'm Online Chat Now
Large Image :  21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150
Product Details:
Place of Origin: Shenzhen
Brand Name: ROGIN
Model Number: LCMA-RX0215GB28-Z150
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 5
Price: Price is negotiable.
Packaging Details: Cartons or wooden cases
Delivery Time: 6-8 weeks
Payment Terms: T/T,L/C
Supply Ability: Spot adequacy
Description
Panel Size: 21.5" Resolution: 1920*1080
Brightness: 1500 (Typ.) Operating Temperature: -20~70℃
Active Area: 476.64*268.11mm (A.A) Outline Dimension: 496*292.5*15.9mm
Name: High Brightness LCD Display
Highlight:
1920*1080 High Brightness LCD Screen
21.5” High Brightness LCD Screen
1500nits High Brightness LCD Screen
21.5 inch High Brirghtness LCD Screen 1920*1080 1500nits
Product Feature ►
1. Brightness customization 700-5000cd/m2.
2.Outdoor sunlight readable.
3. Low power consumption.
4.High uniformity up to 85% .
5.Aluminium backlight structure with good heat dissipation.
6.Wide temperature range up to -30°C-80°C.
7.High shock resistance and high stability.
Product Application
1.Bus Station Signage Board.
2.Intelligent Charging Pile.
3.Outdoor Electronic News Reading Board.
4.Intelligent Express Cabinet.
5.Vending Machine.
6.Commercial Advertising Machine.
7.Attractions Information Inquiry Machine.
8.Community Information Board.
21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150 0 21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150 1 21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150 2 21.5" High Brightness LCD Screen with 1920*1080 Resolution and 1500nits LCMA-RX0215GB28-Z150 3
Specifications
LCMA-RX0215GB28-Z150
  Brand   Rogin
  Series   High Brightness LCD Display
  Panel Size
  21.5 inch
  Model
LCMA-RX0215GB28-Z150
  Brightness
  1500
  Resolution
  Active Area
  476.64*268.11 mm
  Overall Size
  496*292.5*15.9mm
  Viewing Angle
  89/89/89/89
  Interface Definition
  LVDS (2 ch, 8-bit)
  Backlight Type   WLED
  Contrast Ratio
  Aspect Ratio
  16:9
  Touch Panel   Without
  Operating Temperature
  -20~70℃
Product catalog of high brightness LCD display.pdf...
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%